Kuhu tasub Tartus puhkuse ajal sööma minna?

  • 22 juuli 2021

Taimse Teisipäeva avaliku sektori koostöö juht Karin otsustas oma sellesuvise puhkuse veeta Tartus taimseid maitseid avastades. Mõni söögikoht suutis end kohe eriliselt üllatada! Ja kuna sellist väärt infot ei tasu ainult endale hoida, annab ta ülevaate enda lemmikutest Tartu söögikohtadest.

Kuna seda ma juba teadsin, et näiteks VegMachine’is ja Taimse Teisipäeva restoranikampaaniaga (vt linki) liitunud söögikohtades nagu Trikster Tihane, Hektor Cafe, Ossu Burger, Illegaard, Reval Cafe, Kolm Tilli, Tokumaru ja Joyce on väga maitsvad taimsed pakkumised, siis otsustasin seekord enda jaoks täiesti uusi kohti proovida. Valik kõige meeldivamalt üllatanud kohtadest on siin.

Vapiano

Kuigi gümnaasiumi ajal olin ma Vapianos tihe külaline, ei olnud ma juba mõnda aega sinna sattunud. Tuli välja, et menüüsse on viimasel ajal hulgaliselt taimseid valikuid lisandunud. Valituks osutusid Pasta Crema no Pollo ja Death by Vegan Chocolate kook. Esimene oli äärmiselt tummine ja rikkalik mittekanapasta läätsekastmes. Portsjon oli isegi nii suur, et pool sellest sai kaasa pakkida ja õhtul kodus edasi nautida. Ka šokolaadikook oli mõnus ning rikkalik. Soovitan soojalt!

Pepe’s Bistro & Social Club

Pepe’s on võrdlemisi uus toidukoht Tartu vanalinnas, kus fookus on Ameerika ja Itaalia klassikutel. Kuigi söögikoht pole spetsialiseerunud taimsele toidule, leiab sealt kolm sobivat eelrooga ja kaks pearooga. Proovisin seekord kooreses kukeseenekastmes gnocchi’sid, mis olid väga maitsvad. Menüüst jäid veel kummitama kukeseente ja pestoga arancini’d. Tuleb vist sammud nende õdusasse sisehoovi tagasi seada!

Cayenne Chilli

Itaalia fusion paistab Tartus populaarne teema olevat – Cayenne Chilli ühendab sedapuhku India maitsed Itaalia omadega. Nende menüüs on lausa üle kümne taimse valiku. Oleme juba meediast lugenud, et neil on parim ja omapäraseim taimne pitsa Tartus. Seega otsustasin tellida taimse burgeri. No vau! 5.50 euro eest saad suure ja maitseka krõbeda tempura-köögiviljakotletiga burgeri koos friikartulitega, millest püsib kõht lausa mitu tundi täis. Nende toitu on eriti mõnus tellida, kui veedad sõpradega jõe ääres muru peal aega.